Anna krví oděná

25. června 2013 v 18:03 | Nikyška
má první recenze na knihu, kterou jsem četla na začátku února. doufám, že se má recenze bude líbit.


jméno: Anna krví oděná
autor/ka: Kendere Blake
počet stran: 271
nakladatelství: Baronet

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

když jsem prohlížela stránky nakladatelství baronet.cz narazila jsem na knihu, předtím na novinku, Anna krví oděná. Na první pohled mě zaujala obálka, která je fakt nádherná. přečetla jsem si, o čem kniha je a musela jsem si jí koupit.
Knihu jsem četla pomalu, tedy chtěla jsem jí číst pomalu, ale nějak mi to nevyšlo, protože jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Knihu jsem četla každý den, snažila jsem se číst jen jednu kapitolu, ale vždy jsem jich přečetla víc, takže jsem měla za čtyři dny přečteno.
Nejvíce mě zaujala postava Thomase. Casova nejlepšího kamaráda, kterého potkal v novém městě Thunder Bay na střední škole Sira Winstona Chruchilla. Thomas je chlapec, který žije s dědou Morfranem, který je čaroděj a Thomas stejně tak.
Dále je tu Carmel. Dívka, která je něco jako královna školy. Ta se jako první začne přátelit s Casem a pomůžume mu se tak dostat k ní. K Anně.
Anna krví oděná. Dívka, která byla v roce 1958 zabita v šestnácti letech v krásných bílých šatech na cestě na školní ples. Její duch je ale stále připoután k domu, ve kterém žila, a tak zabíjí všechny, kdo se do domu odváží vstoupit. Až do teď.
Theseo Cassio Lowooted je kluk, který zázračným athamem zabíjí duchy, kteří zabíjí lidi. Do Thunder Bay přijel zabít dívku, které se říkalo Anna krví oděná, protože měla na sobě pořád šaty, v kterých byla zabita tak, že jí skoro uřízli hlavu. šaty byly nasáklé její krví.
Cas se dostal do jejího domu za pomoci Mike, Chase a Willa tak, že ho praštili prknem do hlavy a hodili ho do domu. Anna se vznášela nad schody, černé vlasy jí vlály kolem tváře, oči čern jako noc a černé žíly pod blebou kůží byly vystouplé.
Mike šel dovnitř pro Case, když ho Anna zabila a hodila na zem vedle Case, kterého nechala naživu.
Tak začala celá akce zabití Annina ducha, ale byl v tom všem háček. Anna, tedy její duch k sobě nepustil někoho jiného než Case.
Aby ji Cas zabil, potřeboval ale zjistit, proč byla zabita a jak. Potřeboval k tomu ale čarodějnické schopnosti jeho matky, Thomase a Morfrana. To se podařilo, to ale co zjistili mnou otřáslo a já si klepala na hlavu... Nechápala jsem, proč jí zabili ten kdo jí zabil. Bylo to tam sice napsané, ale kvůli takové prkotině? prostě jsem nechápala.
pak se tam připletl duch, který zabil Casova otce. Duch takzvaný Obeahman. Ten se napojil na Atham a živil se sílou každého ducha, kterého Cas zabil. Teď se pokusil zabít Case a skoro se mu to povedlo.
Kniha končí úplně příšerně! Je to hrozný nevědět, co se stalo s Annou dál poté, co se za Case objetovala a zabila svým činem Obeahmana a možná i sebe...
Z knihy jsem byla nadšená a stále jsem. četla se krásně, nedalo se od ní odtrhnout. Kniha je jedna z mích nejoblíbenějších knih.

Knihu hodnotím 10/10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 knihofil18 knihofil18 | Web | 25. června 2013 v 19:36 | Reagovat

So všetkým súhlasím. Bola to skvelá kniha. :)

2 Nikyška Nikyška | E-mail | Web | 25. června 2013 v 20:07 | Reagovat

[1]: ano to byla... teď čtu druhý díl... ale nějak není čas... takže čtu pomalu... poprvé čtu knihu pomalu! konečně! :D  :D

3 Angela Angela | Web | 30. června 2013 v 17:46 | Reagovat

Obálka je krásná! I knížka vypadá hodně zajímavě, určitě si ji musím někdy přečíst... :-)

4 Nikyška Nikyška | E-mail | Web | 1. července 2013 v 21:59 | Reagovat

[3]: je to vážně nádherná kniha... doporučuji... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Stamps: